Instagram Follow on Instagram Zarabianie na blogach - czyli jak dorobić dzięki własnej kreatywności :) : Reklama kontekstowa AdTaily

sobota, 4 kwietnia 2015

Reklama kontekstowa AdTaily

O reklamie kontekstowej pisałem Wam już wcześniej w tym poście przy okazji przedstawienia Ad Sense.

Parę słów przypomnienia : 

Reklama kontekstowa to system bannerów czy też boxów które dopasowują się do kontekstu/treści naszej strony. Niektóre systemy reklamowe jak np. Google Adsense automatycznie wyświetlają reklamy zbliżone do naszej treści. Adsense skanuje naszą stronę by później dobrać jak najbardziej dopasowane reklamy do treści. W przypadku innych systemów czasami jesteśmy zmuszeni podać słowa kluczowe lub tematykę bloga tak by reklamodawca mógł dopasować sam reklamy. 

Jeśli ktoś z Was nie chce umieszczać u siebie reklam Ad Sense może skorzystać z polskiej firmy Adtaily.

Jest to dobre rozwiązanie dla osób, które mają problemy z angielskim albo po prostu na razie nie chcą angażować się w we współpracę z Ad sense. Jest to też dobre rozwiązanie jeśli chcecie na swoim blogu/stronie przetestować reklamy od różnych firm. Z tego co mi wiadomo reklamy AdSense i AdTaily mogą być wyświetlane jednocześnie na stronie. Warto o tym pamiętać ponieważ nie wszystkie reklamy mogą być wyświetlane jednocześnie z AdSense.

Plusy AdTaily : 
- szybka rejestracja - podajemy adres e mail i tworzymy własne hasło 
- całość w języku polskim 
- możemy wyświetlać reklamy jako osoba fizyczna (nie ma potrzeby zakładania działalności) 
- sami ustalamy stawkę za którą chcemy by reklamy były i nas wyświetlane

I na tym plusy się kończą ....

Minusy  :
- strony z małą liczbą wyświetleń (jak np. ten blog) poniżej powiedzmy 200 dziennie raczej nie załapią się na żadne reklamy. W  Adsense reklamy wyświetlają się od razu i nawet strony z małym ruchem mogą liczyć na jakiś zarobek. Tutaj to klient musi "kupić" powierzchnię na naszym blogu na jakiś okres, a wiadomo mały ruch = małe zainteresowanie.
- reklamy mają dość małe formaty 
- niższe stawki w porównaniu do np. Adsense 

Na innych blogach mam parę bannerów AdTaily jednak szału nie ma, właściwie trzymam je tam tylko by dobić do wymaganego progu wypłaty czyli 100 zł i rezygnuję z wyświetlania. 

Reasumując : 

Strony z małym ruchem raczej powinny poczekać na rozwój gdyż szkoda na początku zabierać miejsce na blogu. Strony z dużym ruchem polecam przetestować, na niektórych forach ludzie pisali, że mają większe zarobki z AdTaily niż z AdSense. Zawsze można poeksperymentować może akurat u Was te reklamy będą zarabiać. 


A jakie są wasze doświadczenia z AdTaily ?5 komentarzy:

 1. Powinno być "Plusy AdTaily :" a nie "Plusy AdSense :". A moja ocena jest podobna, to dobre rozwiązanie dla stron masowo odwiedzanych lub bardzo specjalistycznych.

  OdpowiedzUsuń
 2. Dokładnie - testowałąm adtaily na stronach o małej oglądalności (poniżej 350 uu ) i niestety przekłada się to na groszaki. Dosłownie. Ale pewnie przy bardziej ruchliwych i popularnych stronach ma sense.
  Czyli... dbać o stronę, pisać, ściągać na nią ruch

  OdpowiedzUsuń
 3. Adsense ma próg wypłaty 300 zł, a AdTaily 100 zł :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zgoda ale dwa razy szybciej zgromadzisz 300 z Ad sense, przynajmniej tak to działa na moich blogach :)

   Usuń