Instagram Follow on Instagram Zarabianie na blogach - czyli jak dorobić dzięki własnej kreatywności :) : Reklama kontekstowa - od czego zacząć ?

wtorek, 11 listopada 2014

Reklama kontekstowa - od czego zacząć ?

Reklama kontekstowa to system bannerów czy też boxów które dopasowują się do kontekstu/treści naszej strony. Niektóre systemy reklamowe jak np. Google Adsense automatycznie wyświetlają reklamy zbliżone do naszej treści. Adsense skanuje naszą stronę by później dobrać jak najbardziej dopasowane reklamy do treści. W przypadku innych systemów czasami jesteśmy zmuszeni podać słowa kluczowe lub tematykę bloga tak by reklamodawca mógł dopasować sam reklamy.

W jaki sposób zarabia się na takich reklamach ? Odpowiedź jest bardzo prosta - za kliknięcia w bannery przez czytelników naszego bloga, strony.Taki system nazywa się Pay Per Click w skrócie PPC.

Wszystko wydaje się takie proste prawda ? Umieszczamy reklamy, one same dopasowują się do treści, użytkownicy klikają w nie, a pieniądz właściwie sam się robi. Niestety to tylko teoria. 


Po pierwsze moim zdaniem aby zacząć instalować reklamy kontekstowe warto mieć bloga który ma już jakieś wyświetlenia. Powiedzmy 50 dziennie i jakąś wartościową treść. Nie instalujcie boxów reklamowych na blogach które mają 3 posty i 10 wyświetleń dziennie bo nic nie zarobicie. Od pewnego czasu google blokuje możliwość przystąpienia do Adsense nowo-powstałym blogom. Opcja zacznij zarabiać jest ukryta. Dopiero po jakimś czasie tworzenia bloga możemy przystąpić. Z tym blogiem udało mi się przystąpić właśnie dzisiaj stąd też pisze o tym posta :)(130 wyświetleń dziennie, 16 postów)

Na razie reklamy wyświetlają się :
Pod każdym postem 
W prawym górnym rogu
Jak na razie dwa boksy. Reklama odświeża się wraz ze stroną i może w trakcie dnia zmieniać się jej treść.
Ten post rozpoczyna cykl dotyczący reklamy kontekstowej. Już wkrótce posty : "Ogólne zasady Ad sense" , "Jak dodać bannery Ad sense na bloga" , "Na co uważać użytkując Ad sense"4 komentarze:

 1. Chyba jednak po prawej ta reklama a nie po lewej ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Fakt :) Już zmienione :) Dzięki za czujność i komentarz.

  OdpowiedzUsuń
 3. O, nie wiedziałam nawet, że nie można nowych blogów do AdSense dodawać, kiedyś było można. Powodzenia w zarabianiu!

  OdpowiedzUsuń
 4. No jak zaczynałem jakieś 3 lata temu to każdego bloga dało się właściwie zaraz po założeniu dodać. Gdzieś czytałem, że jest to związane z nową polityką Google w stosunku do reklamodawców. Chcą chronić się przed wyświetlaniem reklam na stronach nieodwiedzanych i ze słabą treścią.

  OdpowiedzUsuń