Instagram Follow on Instagram Zarabianie na blogach - czyli jak dorobić dzięki własnej kreatywności :) : Na co uważać użytkując Ad sense ? + zarobki

czwartek, 13 listopada 2014

Na co uważać użytkując Ad sense ? + zarobki

Powiedzmy, że jesteśmy szczęśliwymi użytkownikami Adsense i na naszym blogu/stronie wyświetlamy pierwsze bannery reklamowe. Watro jednak pamiętać, że nie wszystko w tym programie jest dozwolone, a moim zdaniem trzeba nieźle się pilnować by uniknąć bana. Szczególnie początkujący :)  Tutaj macie ogólne treści niedozwolone przed Ad sense : 


Informacja nie jest zbyt istotna bo nasza strona przed przystąpieniem do Adsense jest weryfikowana pod tym względem więc posiadając bloga z jakąś z wyżej wymienionych treści istnieje znikome prawdopodobieństwo, że w ogóle się zakwalifikujemy. Warto jednak o tym pamiętać przy tworzeniu nowych postów które mogą się wiązać z tymi tematami. 

Zakładam, że każdy ma bloga zgodnego z dozwolonymi treściami więc przejdę do następnego punktu. 

Klikalność - Nigdy, pod żadnym ale to żadnym pozorem nie klikaj we własne reklamy. Wiadomo każdemu może się to zdarzyć, szczególnie początkującym. Sporadyczne tego typu kliknięcia są akceptowalne przez Adsense jednak wynagrodzenie jest za nie odejmowane. Raz miałem taką sytuację. Przestrzegam Was nie klikajcie nawet przypadkowo :) Nikt nie chce przez głupią wpadkę dostać bana :) 

Namawianie znajomych do klikania - tego też radzę unikać. Na paru forach ludzie chcieli stworzyć piramidy osób wspólnie klikających sobie w reklamy - skończyło się to grupowym banem :) Adsense śledzi ruch z którego pochodzą kliknięcia i też może się wydać podejrzane, że nasza kuzynka nazwijmy ją Kasia klika codziennie w reklamy prawda ? :) Naturalne kliknięcia to najlepsze i jedyne słuszne kliknięcia!

Maksymalnie 3 boksy/jednostki reklamowe na jednej stronie - nie umieszczajcie więcej niż trzech reklam jednocześnie gdyż to również grozi banem, zresztą trzy jednostki to i tak dużo. Szczególnie trzeba uważać jeśli umieszczamy reklamy w postach. Jeśli wyświetlamy jednorazowo więcej niż jeden post, boxy mogą się zsumować dając np. liczbę 7. Warto o tym pamiętać.

 Na koniec jeszcze pozwolę sobie na podsumowanie krótkiej działalności bloga : 


Na blogu opublikowałem dotychczas 18 postów
Blog istnieje od 7.10.2014
Łączna liczba wyświetleń to ponad 3 tysiące.
Dziennie bloga ma około 120 wyświetleń
(mam nadzieję, że będzie się rozwijał z waszą pomocą:))

Zarobki :
 (na razie bardzo skromne ale jak podkreślam zarobki na blogu to dość złożony i długi proces)
Adsense (na blogu od 11.11) - 3,46 zł
Program partnerski Ceneo - 1,50 zł (dość kiepsko)
Giełda Tekstów - 3 zł (jeden sprzedany artykuł )

Suma : 13,96 zł
Dobrze czy kiepsko oceńcie sami. 
Wkrótce nowe sposoby zarobków


8 komentarzy:

 1. Choć od kilkunastu lat tworzę rożne strony tematyczne pod reklamy to przyznam że obok Ad sense przechodzę obojętnie. Stosowałem go kiedyś na stronie motoryzacyjnej o dosyć dobrej oglądalności ale tych klików było co kot napłakał więc raczej średnio wspominam. Lepsze zyski miałem z reklam sieciowych typu adnet czy idm ale potem i one mocno obniżyły stawki emisji reklam i też emisja takich reklam stała się mało opłacalna. Wracając jednak do Ad sense - słyszałem że wielu ludziom poblokowali konta przed zbliżającymi się wypłatami środków, mi na szczęście udało się tego uniknąć

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja już miałem w swojej karierze jakieś 10 wypłat od adsense i nigdy nie miałem żadnych problemów. Ale przyznaje też czytałem takie opinie na forach.

   Usuń
 2. Fajny wpis! Ja bym chetnie poczytala o tych PP Skąpca, Ceneo i Gieldzie tekstów :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. O Skąpcu masz tutaj Skąpiec o Ceneo tutaj Ceneo, a o giełdzie tekstów wkrótce napiszę większy tekst :)

   Usuń
 3. Nie jestem zwolennikiem Ad sense, raczej nie zdarza mi się klikać w reklamy (bynajmniej nie dla tego, że nie chcę dać zarobić autorowi), najzwyczajniej nie zawsze są trafne i tak wiszą w próżni (czytaj zawalają stronę).
  Natomiast lubię korzystać z linków polecających, oczywiście jeżeli jakiś produkt mnie zainteresuje, a zdarza się to dość często.
  Edyta

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zgadzam się w wielu przypadkach reklama jest bardzo niedopasowana do treści :/ Sam jak odświeżam swoje strony to nie raz jest reklama która jest strzałem w dziesiątkę, a za kilka sekund wyświetla się tak nie związana w ogóle z tematem.

   Usuń
 4. Na pewno duży wpływ na zarobki z reklam ma tematyka blogów czy stron. Wiadomo, że więcej zarobi się na tematyce finansowej niż na stronach o ogrodach. Za to w tematyce bardzo opłacalnej ciężej jest się "przebić".

  OdpowiedzUsuń
 5. Niewątpliwie tematyka ma największe znaczenie, reklama na stronie o przepisach kulinarnych na temat tworzenia stron internetowych nie da zbyt wiele.

  OdpowiedzUsuń