Instagram Follow on Instagram Zarabianie na blogach - czyli jak dorobić dzięki własnej kreatywności :) : Jak umieścić reklamę w poście ?

poniedziałek, 24 listopada 2014

Jak umieścić reklamę w poście ?

Z góry chciałem Was przeprosić za chwilową nieobecność, niestety siła wyższa i inne projekty :) W dzisiejszym poście przedstawie Wam jak umieścić reklamę w treści posta gdyż według moich doświadczeń są to jedne z lepiej klikalnych reklam.

Tutaj mamy dwie opcję do wyboru albo umieszczamy kod jakiejś istniejącej reklamy albo tworzymy nową (ja uważam, że lepiej stworzyć nową gdyż łatwiej będzie nam śledzić statystki) pokaże Wam krok po kroku jak to zrobić.Logujemy się do google Ad sense, wybieramy zakładkę moje reklamy i "nowa jednostka reklamowa" rysunek powyżej.
Tworzymy swoją reklamę, wpisując jej nazwę, wybierając rozmiar i zapisując. Nazwę radzę wybrać tak by łatwo było nam ją śledzić w statystykach dlatego nie radze nazywać reklam - reklama 1,2,3 bo przy dużej ilości można się nie połapać.

Po utworzeniu reklamy wyświetli nam się okienko z rysunku poniżej, utworzony kod należy w całości zaznaczyć i skopiować do treści posta. 

Aby umieścić kod w treści posta musimy włączyć widok HTML rysunek poniżej :)


W miejscu w którym chcemy by pokazywała reklama wklejamy kod. Ja chcę żeby pojawiała się po słowach "krok po kroku jak to zrobić." więc kod wkleję w miejscu które pokaże Wam na obrazku poniżej.


Kiedy już wkleimy kod, publikujemy posta i sprawdzamy gdzie się ukazała reklama. Jeśli wszystko zrobiliście według instrukcji to reklama znajdzie się dokładnie tam gdzie chcieliście :)


2 komentarze:

  1. Ja polecam wtyczkę od Google, można zdefiniować rozmieszczenie reklamy. Wszystko działa ładnie.

    OdpowiedzUsuń
  2. Postaram się ją wkrótce przetestować bo już ostatnio o niej sporo słyszałem.

    OdpowiedzUsuń