Instagram Follow on Instagram Zarabianie na blogach - czyli jak dorobić dzięki własnej kreatywności :) : Ciekawe fora internetowe

wtorek, 2 grudnia 2014

Ciekawe fora internetowe

W dzisiejszym poście chciałbym Wam przedstawić ciekawe fora internetowe związane z tematyką prowadzenia bloga, pozycjonowania jak również zarabiania na blogu. Czasami na forum możemy znaleźć naprawdę przydatną wiedzę jak również rozwiązać problem z którym długo się męczyliśmy. Dodatkowo udzielanie się na forum sprzyja pozyskaniu ruchu na naszej stronie o czym pisałem już w tym poście. Należy jednak pamiętać by nasze wypowiedzi, komentarze były zgodne z regulaminem danego forum oraz niosły za sobą jakąś znaczącą treść. Komentowanie bez sensu lub dla samego zostawienia linku prędzej czy później skończy się usunięciem z forum. Początkującym mogą się przydać rady odnośnie zostawiania komentarzy o których pisałem tutaj.

1.Forum http://forum.zarabianie-na-blogu.pl/ założone przez Krzystofa Lisa z bloga http://zarabianie-na-blogu.pl/. Tego autora chyba nie muszę przedstawiać gdyż jest znany każdemu kto szukał czegoś w internecie na temat zarabiania na blogu. Forum może nie jest jakoś super aktywne ale dzięki niemu dużo się dowiedziałem i udało mi się rozwiązać parę problemów czy też znaleźć odpowiedzi na wiele nurtujących pytań. Znajdziecie tu m.in info odnośnie pozycjonowania, programów partnerskich, edycji blogów, reklamy kontekstowej. Jest tu też jeden ciekawy temat "Nasze blogi - do oceny" - w tym dziale możemy prosić o ocenę naszego bloga pod różnym kątem. Prosząc o ocenę dostaniemy konkretne odpowiedzi jak i czasem porady na przyszłość zarówno od użytkowników forum jak i od Krzysztofa. Gorąco Polecam!!

2.Forum http://forum.blogowicz.info/ to forum polecam szczególnie tym którzy szczególny nacisk kładą na wygląd bloga. Znajdziecie tu dużo porad odnośnie edycji szablonów, wyglądu bloga, grafiki. Dużym plusem jest podzielenie forum ze względu na platformy blogowe np. blogspot, wordpress. Polecam szczególnie tym którzy mają problemy natury technicznej i wizualnej z blogiem.

3.Forum http://www.forum.optymalizacja.com/ to forum to obowiązkowa pozycja dla tych którzy chcą zagłębić się bardziej w zagadnienia związane z pozycjonowaniem i optymalizacją blogów i witryn. Forum bardzo aktywne i dużo się na nim dzieje. Znajdziecie tu działy zarówno dla początkujących jak i zaawansowanych. 

Korzystacie z tych forów ? Może znacie jeszcze jakieś godne uwagi ?

5 komentarzy:

 1. O ile pierwszą i trzecią stronę bardzo dobrze znam bo są to strony które osoby prowadzące własne blogi czy strony po prostu znać powinni, to przyznam szczerze że o forum Blogowicz dowiedziałem się z powyższego artykułu. Zajrzałem na chwili i widzę tam sporo ciekawej treści więc w wolnej chwili zaznajomię się z nim nieco głębiej.

  OdpowiedzUsuń
 2. Podobnie jak kolega powyżej drugą pozycję, poznałem dopiero teraz. A wiedzy jest sporo, tak samo jak możliwości np. współpracy.

  OdpowiedzUsuń
 3. Dziękuję za te kilka słów o moim forum :-)
  Forum ma już ponad 8 lat, ale mimo sporej ilości ciekawych i pomocnych wątków jest słabo linkowane przez blogerów i innych internautów, więc dowiadują się o nim głównie Ci, którzy mają jakiś techniczny problem (zazwyczaj z blogspotem). Przez to ten dział jest najbardziej rozbudowany.
  Nie brakuje jednak porad dla początkujących blogerów dotyczących pisania czy promocji.

  p.s. Nie wiem o jaką współpracę chodzi Tomkowi, ale z góry zaznaczam, że wszelki seo-spam i marketing szemrany jest wywalany na zbity pysk ;-)

  OdpowiedzUsuń
 4. Zerknę na pozycję numer dwa :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Jak ktoś nie ogarnia zbytnio pozycjonowania to można kogoś znaleźć do pomocy na serwisach freelancerskich, przykładowo - http://oferia.pl/wykonawcy/marketing-reklama . Wystarczy poszperać trochę po portfoliach i można znaleźć odpowiedniego wykonawce, na pewno taniej niż zlecać agencji.

  OdpowiedzUsuń