Instagram Follow on Instagram Zarabianie na blogach - czyli jak dorobić dzięki własnej kreatywności :) : Jak komentować inne blogi ?

poniedziałek, 20 października 2014

Jak komentować inne blogi ?

Komentowanie pozwala nam zaistnieć w świecie blogów, pokazać się, a także ściągnąć innych na naszego bloga. Jest wiele taktyk komentowania. Zarówno jeśli chodzi o to jak komentować i gdzie komentować ? Najprostszym sposobem jest przełączanie następnych blogów w naszym panelu bloggera - nie musimy wyszukiwać blogów, ale te które pojawią się po kliknięciu w opcję "następny blog" na pewno nie będą zbliżone tematyką do naszego. 

Początkującym polecam skorzystanie ze spisu blogów - o spisach pisałem już TUTAJ.

Wyszukajcie spisu tematycznego związanego z waszym blogiem i komentujcie blogi po kolei, najlepiej te często aktualizowane. 

Jeśli już macie spis na celowniku i parę blogów które zamierzacie skomentować to polecam parę uwag : 

1. Czytaj posty które komentujesz - prowadzący bloga od razu zorientuje się jak zostawiłeś komentarz tylko po to by ktoś do Ciebie zajrzał. 
2. Nie pisz komentarzy w stylu - "suppperrr zajrzyj do mnie" to strasznie wszystkich wkurza.
3. Jeśli już chcesz zostawić link zrób to za pomocą kodu html. Więcej na ten temat znajdziesz we wpisie "Jak dodać własny link w komentarzu"
4. Jeśli jakiś blog Cię zainteresował warto przejrzeć go dokładnie, zajrzeć do archiwum, skomentować dużo postów. Wtedy istnieje duże prawdopodobieństwo, że autor do nas zajrzy. 
5. Złota zasada nie masz nic do napisania więc nic nie pisz. Komentarze o niczym na pewno nikogo nie zainteresują. 
6. Spróbuj wywołać kontrowersję albo dyskusję (nie w chamski sposób). Może to spowodować duży ruch na Twoim blogu jeśli na innym przestawisz swój punkt widzenia i obronisz swoje racje :) To tyle jeśli chodzi o podstawy, w przyszłości pokażę Wam różnicę pomiędzy dobrym, a złym komentarzem :)

1 komentarz:

  1. Nic dodać nic ująć. Warto poświęcić trochę czasu aby poszukać blogów zbliżonych tematycznie i na nich zostawiać komentarze, najlepiej jak to będą pierwsze trzy w wynikach wyszukiwania. Warto też sprawdzić czy blogi, na których chcemy dodać komentarz są systematycznie aktualizowane. Warto komentować jak najwięcej , a efekty tego na pewno będą widoczne na Waszych blogach.

    OdpowiedzUsuń