Instagram Follow on Instagram Zarabianie na blogach - czyli jak dorobić dzięki własnej kreatywności :) : Jak nazwać bloga ?

środa, 8 października 2014

Jak nazwać bloga ?

Istnieje kilka teorii odnośnie nazw zakładanych blogów, niektórzy używają jakiś słów związanych z popularnymi blogami np. wysyp blogów na wzór Katarzyny Tusk, który każdy zawierał słowo "easier" albo dawanie na siłę blogom nazw po angielsku tylko by ciekawiej wyglądały. Niestety robienie bloga na wzór jakiegoś popularnego prowadzonego przez celebrytów na niewiele się zda - dlaczego ? Przeczytacie o tym we wpisie - O czym pisać bloga ?

Ja uważam, że jeśli piszemy bloga w języku Polskim i obracamy się w polskich realiach nazwa również powinna być w naszym języku. Chociaż prawda jest taka, że dobry blog powinien się obronić treścią. Wiec jak macie w głowie jakiś skonkretyzowany projekt z nazwą anglojęzyczną to można spróbować.

Istotne jest to, że jest jeden minus bloga na blogspocie - nasza nazwa będzie kończyć się słowami "blogspot.com" dlatego podczas wymyślania nazwy weźcie pod uwagę, że będzie się kończyć w ten sposób. Np. tworzę bloga o nazwie "mójdom" wiec cały adres bloga będzie brzmiał "mojdom.blogspot.com"

Wracając do pytania zadanego w tytule : "jak nazwać bloga?" Warto pamiętać o paru czynnikach i zawrzeć je w nazwie :

- tematyka 
- łatwość zapamiętania
- łatwość przekazywania adresu z "ust do ust"
- nazwa prosta do wymówienia (niestety nie każdy zna angielski)
- tytuł powinien jasno mówić o czym jest blog.

Poniżej parę szybkich przykładów z mojej głowy : 

Bloga o majsterkowaniu i budownictwie znacznie lepiej nazwać "samnaprawiam" lub "sambuduje" niż "builder23" albo "madziabuduje" 

Bloga o ogrodach i roślinach lepiej nazwać "fajnyogrod" lub "wesolaszklarnia" niż "zielonomi"

Bloga o odchudzaniu lepiej nazwać "Zbijkalorie" albo "pogromcatluszczu" niż "aniachudnie" albo "grubawanda"

Mam nadzieję, że udało mi się dobrze przedstawić mój tok myślowy. Kiedy mamy już wymyśloną nazwę warto zastanowić się o czym pisać bloga ?

2 komentarze:

  1. Według mnie "madziabuduje" czy "aniachudnie" to nie są takie złe pomysły, bo wskazują na osobisty charakter bloga :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Moim zdaniem nazwa powinna być prosta i łatwa do zapamiętania. Jeśli będzie zbyt skomplikowana nikt jej nie zapamięta.

    OdpowiedzUsuń