Instagram Follow on Instagram Zarabianie na blogach - czyli jak dorobić dzięki własnej kreatywności :) : Witajcie !

wtorek, 7 października 2014

Witajcie !

Cześć :) 

 Skoro trafiłeś/trafiłaś na tego bloga to chociaż przez chwilę myślałeś/myślałaś o zarabianiu na blogu bądź stronie www. Na samym początku chciałem Wam powiedzieć, że nie jest to kolejny blog w stylu "Jak zarabiam 1000 zł miesięcznie w 10 min dziennie" albo "Zarabiaj na blogu 5000 miesięcznie" W moim przekonaniu zarabianie na blogu to bardzo ciężka praca i jeśli nie jesteś kimś znanym albo nie posiadasz super eksperckiej wiedzy w danej dziedzinie czeka Cie dość sporo pracy zanim zarobisz pierwsze pieniądze :)

Na tym blogu postaram się Wam przybliżyć zarówno tajniki związane z zarabianiem na blogu jak i tworzeniem czy też edytowaniem bloga. Oprócz działów typowo o zarabianiu, reklamie kontekstowej czy też programach partnerskich znajdziecie takie czysto techniczne np. "jak zrobić zielone tło w blogu". Być może w przyszłości uda mi się również uruchomić kanał na YT.

Wracając do zarabiania - musisz nastawić się, że początkowo zarobki nie będą powalające. Pokuszę się, o szacunki, że z jednego bloga przez pierwsze pół roku uda się zarobić od 100 - 300 zł. Tak przynajmniej wyglądało to w przypadku mojego pierwszego bloga.

Jesteś zdecydowany ? Świetnie. Teraz pozostaje podstawowe pytanie czyli : "Jak i gdzie?"

Większość z Was jest sceptyczna na początku i nie chce wydawać pieniędzy na ryzykowny "biznes" jakim może być zarabianie na blogach. W 100 % to rozumiem sam miałem na początku dokładnie tak samo. Uważam, że nic w tym złego i jest świetne rozwiązanie problemu czyli darmowe platformy blogowe. W Polsce najbardziej znane są Blogspot i Blox, ja osobiście preferuję Blogspot i głównie jego będą dotyczyć moje poradniki. Blogspot daje nam zupełnie ZA DARMO adres bloga, serwer i prosty w obsłudze kreator bloga.


Bloga zakładamy pod adresem  https://www.blogger.com

 Bardzo ważna uwaga! - Konto blogger wymaga utworzenia konta Google lub połączenia z istniejącym które posiadacie więc jeśli chcecie być anonimowym blogerem to odradzam podawanie maila w stylu "adam.nowak@gmail.com" gdyż ten adres będzie się przewijał przez wszystkie usługi i trudno będzie to potem zmienić.
Najlepiej na tą okazje utworzyć nową skrzynkę taką samą jak nazwa naszego bloga, będziemy mieć załatwione dwie rzeczy za jednym zamachem. Zarówno skrzynkę pocztową (niezbędne do kontaktowania się z innymi bloggerami czy też w celach reklamowych, współpracy z firmami)

Przed założeniem bloga każdy z Was postawi sobie najważniejsze pytanie: "jak nazwać bloga ?".

Najlepiej jak nazwa będzie związana z tym o czym chcemy pisać na blogu, postaraj się by była w miarę krótka i chwytliwa (pozwoli to na lepsze pozycjonowanie strony w przyszłości). Blogspot przed utworzenie bloga sprawdzi dla nas wybrana nazwę czy nie jest zajęta dlatego lepiej mieć parę pomysłów gdyby ktoś już zajął naszą nazwę. 

W następnym poście dowiecie się jak założyć bloga.1 komentarz: