Instagram Follow on Instagram Zarabianie na blogach - czyli jak dorobić dzięki własnej kreatywności :) : Programy Partnerskie - wprowadzenie

piątek, 24 października 2014

Programy Partnerskie - wprowadzenie

Każdy kto trafił na tego bloga, albo interesował się chodź trochę tematem zarabiania w internecie na pewno spotkał się z programami partnerskimi. Program partnerski to moim zdaniem jedna z ciekawszych metod zarabiania. Dlaczego? Bo wymaga od nas kreatywności i więcej wysiłku niż reklama kontekstowa, ale zarobki również mogą być dużo większe.

Program partnerski polega na polecaniu/zachęcaniu czytelników/odbiorców do kupna/skorzystania z jakiegoś towaru/usługi. Najprościej można przedstawić działanie historią z życia wziętą. Od wielu lat korzystamy z usług świetnego mechanika samochodowego dajmy na to Pana Marka(firma Marex) jako, że jesteśmy zadowoleni z jego usług to polecamy go każdego kogo znamy. I tak dzięki naszym zabiegom marketingowym firma Marex ma więcej klientów. Jeśli Pan Marek płaciłby nam jakiś procent za każdego klienta którego poleciliśmy to możemy tutaj mówić o pewnego rodzaju programie partnerskim. Zasada działania na blogach jest bardzo podobna z tym, że jest parę wyjątków do których możemy się stosować lub nie.

Staraj się wybrać program partnerski który jest zbliżony tematyką do Twojego bloga gdyż trudno będzie np. promować ubezpieczenia na życie na blogu o grach komputerowych. Wyjątkiem jest tu program Złote Myśli, który pozwala nam na współpracę z wydawnictwem ebooków. Ofertę książek mają bardzo bogatą więc łatwo wybrać książkę zbliżoną albo wręcz pasującą tematyką do naszego bloga. 

Na początek polecam wszystkim program partnerski z serwisu Skąpiec.pl ponieważ nie wymagają minimalnej liczby wejść na bloga więc reklamy możemy zainstalować nawet przy jednym poście. U mnie na blogu mam reklamę w formie wyszukiwarki (znajdziecie ją pod etykietami). Można wybrać różne kreacje reklamowe od bannerów na konkretny produkt, po właśnie wyszukiwarki produktów. Baza sklepów w Skąpcu jest tak duża, że bez problemu znajdziecie przedmioty które można promować na tematycznym blogu. Np. odtwarzacze mp3 na blogu muzycznym.Więcej o programie partnerskim Skąpiec znajdziecie Tutaj.Na początku poznaj dwa, trzy PP(programy partnerskie), a potem ruszaj dalej, testuj następne. Z doświadczenia wiem, że zbyt duża liczba członkostw w PP na początku może spowodować nie lada bałagan, a w konsekwencji bloga bez treści, strasznie napchanego reklamami. 

Wkrótce postaram się opisać parę ciekawych programów z dokładnym opisem co należy w nich zrobić by zarabiać :) 

1 komentarz: