Instagram Follow on Instagram Zarabianie na blogach - czyli jak dorobić dzięki własnej kreatywności :) : Jak zwiększyć oglądalność bloga ?

wtorek, 14 października 2014

Jak zwiększyć oglądalność bloga ?

Pierwszym problemem jaki stanie na drodze początkującego blogera jest oczywiście niska oglądalność. Każdy z nas chciałby mieć jak najwięcej gości i komentarzy na blogu i jest to zrozumiałe w końcu po to tworzymy swoje blogi. Dodatkowo blog często odwiedzany i komentowany motywuje autora do dalszych wpisów.

Poniżej przedstawie Wam parę sposobów które moim zdaniem pozwolą zwiększyć oglądalność na blogu : 

1.Znajomi - początkujący blogerzy zaczynają promocje swojego bloga właśnie od swoich znajomych. Wystarczy wysyłać link swojego bloga za pomocą poczty internetowej, gadu gadu, facebooka. Rozwiązanie moim zdaniem nie przynosi jakiś super efektów ponieważ znajomi zajrzą parę razy na naszego bloga, ale jeśli nie będzie ich interesował to przestaną go odwiedzać. Raczej nie możemy liczyć, że będą stałymi odbiorcami. Wyjątkiem jest blog o jakiejś uniwersalnej tematyce który zainteresuje dużo osób, np blog ekonomiczny, informacyjny. Druga strona medalu jest taka, że większość z początkujących chce być anonimowa więc nie będziemy wysyłać linków do znajomych by nie zostać zdemaskowanym :) 

2.Portale społecznościowe - tutaj sprawa jest znacznie prostsza bo wystarczy stworzyć fanpage naszego bloga np. na Facebooku albo G+(tutaj tworzy się automatycznie w przypadku gdy zakładamy bloga). Fanpage pozwala nam korzystać z FB jako nasz blog i zapraszać tam ludzi. A instrukcję jak założyć Fanpage znajdziecie tutaj.

3.Odwiedzanie i komentowanie innych blogów - zdecydowanie mój ulubiony sposób gdyż pozwala nam polepszać wiedzę na temat blogowania, podpatrywać pomysły innych. Pamiętaj im więcej blogów przejrzysz na początku tym lepiej dla Ciebie i więcej się nauczysz. Tutaj można obrać dwie drogi działania :


- komentujemy każdego bloga którego odwiedzimy 
- szukamy blogów tematyką zbliżonych do naszego 

Zdecydowanie polecam drugą opcję. A jak odnaleźć takie blogi ? Tutaj z pomocą przyjdą nam Spisy blogów zarówno ogólne jak i tematyczne. W linku znajdziecie przykładowe spisy ogólne i tematyczne i tam polecam zacząć szukać pierwszych blogów do komentowania. Pamiętajcie by wasze komentarze były interesujące bo komentarz w stylu "fajny blog zapraszam do mnie" raczej nie spowoduje ruchu na naszym blogu. O tym jak komentować blogi przeczytacie tutaj.

4. Fora internetowe - fora są również dobrym źródłem ruchu należy jednak pamiętać by nie zbyt często reklamować naszego bloga i pisać na temat gdyż możemy wylądować ze zbanowanym kontem. Wkrótce postaram się stworzyć dla Was bazę ciekawych for internetowych.

2 komentarze:

  1. Artykuł można by troszkę rozbudować jak dla mnie. Dużo oklepanych rzeczy ale warto sobie przypomnieć, Konkretny artykuł, bardzo dobrze się go czytało, dzięki! Kilka ciekawych sposobów na zdobycie nowych czytelników można znaleźć też tutaj: Sprawdzone sposoby na wypromowanie swojej strony

    OdpowiedzUsuń
  2. Jestem ze Szczecina i ostatnio uczęszczałem na bardzo fajne szkolenia otwarte z marketingu internetowego. Możecie Ciebie i innych bloggerów zainteresuje ta oferta wsb http://www.wsb.pl/szczecin/kandydaci/szkolenia w kategorii marketing. Ogólnie sporo o opcjach promowania się w sieci było, nie tylko tych płatnych.

    OdpowiedzUsuń