Instagram Follow on Instagram Zarabianie na blogach - czyli jak dorobić dzięki własnej kreatywności :) : Jak sprawić by nasz blog istniał jak najdłużej ?

sobota, 11 października 2014

Jak sprawić by nasz blog istniał jak najdłużej ?

Niestety większość z tworzonych blogów bardzo szybko zostaje porzucane albo usuwane. Szczególnie jeśli chodzi o blogi tworzone na darmowych platformach. Wiadomo ludzie nic nie zainwestowali więc bardzo łatwo pozbywają się blogów. Moim zdaniem zainwestowali swój własny czas który też można przeliczyć na pieniądze. Oczywiście nie biorę tutaj pod uwagę "blogasków" w stylu "napisałam trzy posty ze swojego życia i dalej mi się nie chce". Mówię tu o blogach, które przekazywały jakąś treść mniej lub bardziej wartościową, ale istniały jakiś czas. np. pół roku albo powstało na nich 20 wartościowych postów. Część z blogów które śledziłem w ten właśnie sposób umarła pomimo, że niektóre były prowadzone regularnie i z pomysłem. Co było powodem rezygnacji ? Brak dalszych pomysłów? Brak efektów na które liczył autor ? Może jedno i drugie.

Poniżej przedstawie Wam kilka porad Jak sprawić by nasz blog istniał jak najdłużej :

Wstępny plan - postaraj się zaplanować parę postów do przodu, najlepiej jak masz cały zarys bloga krok po prostu. Swoje plany zapisuj na kartce lub w dokumencie na komputerze. 

Jeśli czujesz, że w danym dniu masz wenę to siadaj i pisz :) -każdy kto kiedykolwiek coś pisał , pracę licencjacką, magisterską czy jakiś projekt wie, że są dni kiedy w dwie godziny napiszemy 10 stron, a są takie, że w 10 godzin jedną. Dlatego jak masz wenę to pisz posty na przód i zapisuj w wersjach roboczych.

Przygotuj listę pomysłów - możesz używać tylko skrótów myślowych, które zaprowadzą Cię do rozbudowania treści.

Publikuj systematycznie - nie musi być codziennie, ale postaraj się ustalić sobie limit postów i stale publikować. Np. dwa posty w tygodniu. Blogi charakteryzują się tym, że stale powstają na nich nowe treści stąd też czytelnicy zaglądają na nie po te treści. Jeśli czytelnicy zorientują się, że na Twoim blogu od miesiąca nic się nie dzieje to możesz być pewny, że przestaną na niego zaglądać. 

Odwiedzaj inne blogi, fora, strony www (komentuj, działaj, reklamuj) :) - Motywacje do dalszego pisania często dają nam też czytelnicy naszego bloga i inne blogi, czasami znajdziemy tam inspiracje do naszych postów. Sam fakt tego, że ktoś czyta nasze posty i komentuje daje nie lada satysfakcje. Więcej na ten temat znajdziecie we wpisie "Jak zwiększyć oglądalność bloga?"

Polecam Wam wdrożenie tych pomysłów w życie, a kto wie może Wasze blogi będą prowadzone latami z mnóstwem obserwatorów. Tego Wam życzę :)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz