Instagram Follow on Instagram Zarabianie na blogach - czyli jak dorobić dzięki własnej kreatywności :) : Spisy blogów - co ? gdzie ? i jak ?

piątek, 17 października 2014

Spisy blogów - co ? gdzie ? i jak ?

Spisy blogów to nic innego jak strony czy też blogi które gromadzą linki do wielu blogów w jednym miejscu. Możemy je podzielić na ogólne i tematyczne. Takie zestawienia blogów pełnią właściwie dwie funkcję. 

Dla czytelników - interesujesz się np. sportem to w spisie sportowym znajdziesz dużo blogów w jednym miejscu bez zbędnego szukania. Wchodzisz na poszczególne blogi i czytasz. Znacznie ułatwia zdobywanie wiedzy.

Dla blogerów - umieszczając swojego bloga w spisie możesz liczyć na więcej wyświetleń i nowych czytelników na blogu. Dodatkowo umieszczanie blogów w spisie sprzyja pozycjonowaniu strony.

Moim zdaniem na początku każdy z Was powinien dodać swojego nowego bloga do jednego spisu ogólnego i jednego tematycznego. Z reguły by dodać swojego bloga do spisu musimy napisać maila do autora spisu z prośbą o przyjęcie i umieścić link do spisu na naszym blogu. Taki link czy banner to nie dużo miejsca na naszym blogu, a zyskujemy bardzo wiele. Spisy skonstruowane są tak by aktualizowane blogi pokazywały na bieżąco wiec jak piszesz regularnie i masz już bloga w jakimś spisie to na pewno zyskasz nowych czytelników :)

Poniżej podam Wam dwie listy spisów tak by każdy znalazł spis który mu pasuje, 

Spisy ogólne :

Zblogowani -Bardzo fajny spis, proste dodawanie bloga. Warunek to banner na naszym blogu. Bannery są dość małe więc spokojnie można się tu zarejestrować. Polecam początkującym bo ja na swoich mało popularnych blogach największy ruch mam właśnie ze zblogowanych.

Katalog Blogów - Również bardzo popularny spis, tutaj jednak wymagania odnośnie uczestnictwa są dość duże : "Dodanie bloga do serwisu jest bezpłatne. Blog musi istnieć od 6 miesięcy i posiadać min. 48 wpisów (posty). Tylko blogi spełniające te dwa powyższe wymagania zostaną dodane do katalogu." Jeśli nasz blog spełnia już te wymagania to polecam się dopisać do katalogu blogów.Spis blog blogspot - Kolejny spis dla początkujących. Wystarczy wypełnić formularz zgłoszeniowy.

Jeśli macie nowego bloga, polecam napisać pierwsze trzy posty i już atakować spisy :) Szczególnie 1 i 3 bo powinniście spełniać wymagania.

Przykładowe spisy tematyczne :
W większości spisów wystarczy napisać maila do autora i umieścić banner spisu na swoim blogu więc będę Wam tylko podawał kategorie i linki do spisów.

Odchudzanie, sport, fitness :

Spis blogów o odchudzaniu - największy i najpopularniejszy spis o tej tematyce.
Fitnesiaki - nowo powstały spis, ale zapowiada się ciekawie.
Fitblogerzy - trochę mniej znany spis, ale aktualizowany na bieżąco.

Muzyka : 

Spis blogów muzycznych - wystarczy wysłać mail do autora i umieścić banner.

Moda :

Blogi Modowe : - wymagania - mail do autora, banner, minimum 3 posty
Spis blogów modowych - wymagania - wypełnić formularz zgłoszeniowy + banner

Finanse :

Blogi finansowe - (sam wysłałem zgłoszenie) tutaj mamy krótki regulamin ale myślę, że bardzo łatwo go spełnić : "Linki do blogów nieaktualizowanych przez 3 miesiące są usuwane, Lista obejmuje tylko polskojęzyczne blogi o tematyce finansowej, Blog musi być otwarty dla wszystkich czytelników"

Polskie Blogi Finansowetutaj wystarczy kliknąć w zakładkę "dodaj bloga" która pozwoli nam wysłać maila do autora.

Gry planszowe :

Blogi planszówkowe - podobnie jak w wielu innych przypadkach, zapisujemy się wysyłając maila do autora.

Motoryzacja : 

Blogi motoryzacyjne - zapisujemy się wysyłając maila do autora.

Kulinaria :

Kocham Gotowanie - wystarczy dodać baner spisu na swoim blogu i wysłać zgłoszenie do autora.

Kosmetyka :

Beauty Blogs - tutaj muszę przyznać, że jest to jeden z porządniejszych spisów jakie widziałem, niestety regulamin jest dość wymagający. Cały znajdziecie tutaj

To tylko niektóre ze spisów, na pewno każdy z Was zna ich więcej, ale te które wymieniłem myślę, że zadowolą początkujących :) Jeśli macie jakieś pytania bądź problemy z dodaniem swoich blogów do spisu śmiało piszcie do mnie na maila pakerniablog@gmail.com postaram się pomoc :) A tutaj znajdziecie wpis "jak dodać banner na bloga"

Powodzenia !Brak komentarzy:

Prześlij komentarz