Instagram Follow on Instagram Zarabianie na blogach - czyli jak dorobić dzięki własnej kreatywności :) : O czym pisać bloga ?

piątek, 10 października 2014

O czym pisać bloga ?

To jedno z podstawowych pytań jakie zadają sobie osoby które "chcą mieć bloga" niestety to, że macie bloga nie czyni was jeszcze blogerami. W internecie tworzy się dziennie setki blogów i następnego dnia podobna ilość jest kasowana. Dlaczego ? Ludzie tworzą blogi o byle czym, zachęceni jakimś chwilowym zainteresowaniem nie zagłębiając się specjalnie w temat i nie mając o nim pojęcia. Tak duża liczba blogów powstaje też dlatego, że tak łatwo się je zakłada - jak założyć bloga ?. Dobrze, że jest coś co często robi porządki w sieci i skutecznie "zabija" te blogi - tym czymś jest czas :) Większość z tych osób nudzi się po paru tygodniach i denerwuje się, że nie są jeszcze Kominkami (Kominek- pseudonim najbardziej znanego polskiego blogera) na i nie zarabiają dużych kokosach na blogu o ich życiu.

O czym pisać ? O wszystkim :) Tak odpowiedź wydaje się śmieszna. Ważne by to wszystko nie było wszystkim co nam przyjdzie do głowy dosłownie. 

Zdecydowanie najbardziej polecam blogi tematyczne - warto wybrać temat który nas interesuje albo jesteśmy w nim ekspertem może nie przyniesie to milionów czytelników, ale grupę zainteresowanych danym tematem oraz konkretne firmy oferujące współpracę.

LEPIEJ MIEĆ BLOGA MAŁEGO Z 50 AKTYWNYMI FANAMI NIŻ OGROMNEGO ZE 100 PRZYPADKOWYMI CZYTELNIKAMI.

Kilka szybkich pomysłów na blogi tematyczne : 
- blog z recenzjami książek lub filmów które czytamy/oglądamy
- blog o swoim samochodzie
- blog o swojej pracy (pamiętajcie, że w niektórych zawodach obowiązuje was tajemnica zawodowa)
- blog modowy (stylizacje, zakupy, pokazy mody)
- blog o sporcie (nasz ulubiony lub ten który uprawiamy) 
- blog o chorobach i ich leczeniu 
- blog o odchudzaniu 
- blog o polityce 
- blog o makijażu 
- blog o grach np.komputerowych
- blog z recenzjami np. nowinek technologicznych
- blog lifestylowy 

To tylko parę z pomysłów które przyszły mi do głowy. Tak naprawdę bloga można pisać o wszystkim. Pamiętajcie jednak, że gdy wybierzecie już daną tematykę bloga to nie odbiegajcie zbytnio od niej. Od czasu do czasu da się przemycić coś nie związanego z naszym blogiem do wpisów ale sami przyznacie, że ciężko będzie na blogu motoryzacyjnym przeplatać wpisy ze stylizacjami modowymi. Owszem ktoś napisze, że się da. Pewnie, że się da, ale początkujący blogerzy moją mieć z tym nie lada problem i może wyjść po prostu słabo.

O czym nie warto pisać ?
Jeśli nie jesteście nikim ciekawym (np. podróżnik, kierowca, rycerz średniowieczny itp.) albo celebrytą nie warto pisać blogów o sobie. Nie zrozumcie mnie źle, po prostu nie ma sensu robić blogów w stylu "poniedziałek, dzisiaj straszna nuda w szkole", "środa, mam doła życie nie ma sensu" ludzie mają przesyt takich blogów, szczególnie tworzonych przez zwykłych ludzi. Z doświadczenia wiem, że takie blogi mają 2-3 miesiące żywotności. No właśnie, a jak sprawić by nasz blog istniał jak najdłużej ?

2 komentarze:

  1. Przede wszystkim trzeba poznać swoje predyspozycje i sprawdzić czy nasz pomysł na bloga ma potencjał. Polecam tekst, który pokazuje krok po kroku, co trzeba zrobić: http://alfabloger.pl/o-czym-pisac-bloga/

    OdpowiedzUsuń
  2. Ja proponuje pisać o swoich pasjach :)

    OdpowiedzUsuń