Instagram Follow on Instagram Zarabianie na blogach - czyli jak dorobić dzięki własnej kreatywności :) : Program partnerski - Ceneo.pl

wtorek, 4 listopada 2014

Program partnerski - Ceneo.pl

Jest to drugi program partnerski dla początkujących, który chciałem Wam przedstawić i gorąco polecić. Ceneo.pl jest bardzo podobny do Skąpiec.pl o którym pisałem Wam tutaj. I podobnie jak w przypadku poprzednio omawianego programu partnerskiego tutaj również nie wymagana jest minimalna ilość wejść na stronę, więc spokojnie mogą przystępować blogi świeżo powstałe.

Czym różni się Ceneo od Skąpca ? 

W Ceneo oprócz przeklików w kreacje reklamowe i oferty mamy również 65 % prowizji od transakcji kosztowych (czego nie ma w przypadku Skąpca). Ciasteczka są ważne 90 dni więc zawsze można mieć nadzieję, że ktoś dokona zakupu przez ten czas i wpadnie nam dodatkowy zarobek oprócz pieniędzy z przeklików. Podobnie jak w pierwszym programie partnerskim tutaj też jest ważny warunek osoba która z naszej strony/bloga ląduje na Ceneo musi dodatkowo wejść tam w któraś sugerowaną ofertę, dlatego ważne jest by reklamy na naszym blogu były dostosowane do treści i czytelników. Banner Ceneo znajdziecie na moim blogu zaraz nad postami. 

Jak przystąpić do programu ?

Wystarczy wejść na stronę http://pp.ceneo.pl/ i kliknąć "Rejestracja"


Po zarejestrowaniu możemy się logować do bardzo podobnego panelu jak w przypadku programu Skąpiec.plJak widzicie udało mi się już zarobić pierwsze grosze, w tym przypadku 0,48 zł. No ale banner na blogu mam od jakiś dwóch dni więc liczę w przyszłości na większe przychody. 

Panel pozwala na tworzenie kreacji reklamowych zgodnie z naszymi upodobaniami oraz śledzenie statystyk. Gotową kreację możemy wygenerować jako kod HTML i wklejamy go do gadżetu na bloggerze. Nie widziałem jeszcze prostego PP w obsłudze. :) Zachęcam do rejestracji i zarabiania.

Pochwalę się jeszcze jak idzie z programem Skąpiec.pl  którym pisałem Tutaj.

Obecnie mam na koncie w programie już 4,18 zł, a jeszcze tydzień temu miałem 2,47 zł więc jak na razie mogę stwierdzić, że umieszczenie bannera z tego programu się opłaca. Oby tak dalej :)10 komentarzy:

 1. Faktycznie PP Ceneo jest bardzo prosty w obsłudze, właśnie też go testuję i ciekawa jestem, czy uda mi się coś zarobić. Promujesz jakieś konkretne produkty tematycznie związane ze stroną?

  OdpowiedzUsuń
 2. W przypadku tego bloga ciężko o tematyczny produkt dlatego jest tylko banner do księgarni Ceneo, natomiast na innych blogach staram się dobierać produkty pod treść za pomocą tych generatorów na ich stronie. Np. Na blogu o odchudzaniu mam banner Ceneo z suplementami i jak na razie jakaś klikalność jest. Nie za dużo ale grunt, że do przodu.

  OdpowiedzUsuń
 3. Dzięki za wytłumaczenie. A czy da się przygotwać link do konkretnego produktu np. wybranej przeze mnie książki? Nie chcę bannera z losowymi książkami. Chcę wstawić zdjęcie książki i jak ktos na niego kliknie to zostanie odesłany na stronę np. ceneo i tam będzie mógł ją kupić. Da się tak?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak możesz wygenerować banner z konkretnymi produktami, jeśli już założysz konto w PP Ceneo utworzysz taki link bez problemu.

   Usuń
 4. Dzięki za wytłumaczenie. A czy da się przygotwać link do konkretnego produktu np. wybranej przeze mnie książki? Nie chcę bannera z losowymi książkami. Chcę wstawić zdjęcie książki i jak ktos na niego kliknie to zostanie odesłany na stronę np. ceneo i tam będzie mógł ją kupić. Da się tak?

  OdpowiedzUsuń
 5. Mam pytanie dotyczące dość "cwaniackiego" rozwiązania. Otóż jestem adminem strony lokalnego klubu sportowego - śledzi mnie co najmniej kilkadziesiąt osób z mojej małej miejscowości. Wpadłem na pomysł, aby wykorzystać minimum kilkanaście osób-zawodników z klubu, którzy codziennie klikaliby w reklamę - dzięki temu miesięcznie mielibyśmy kilkadziesiąt złotych na zakup jakiegoś drobnego sprzętu do treningów. Najbardziej przypadł mi do gustu program partnerski Ceneo (ewentualnie Skąpiec). Czy jednak takie codzienne (tudzież kilka razy w ciągu tygodnia) klikanie od tych samych osób nie spowoduje jakiegoś bana/zakończenia współpracy?

  OdpowiedzUsuń
 6. A jak jest z wypłatami z Ceneo? W regulaminie jest zapis, że trzeba m.in. wystawić fakturę VAT lub rachunek, na podstawie którego następuje wypłata, a także dołączyć oświadczenie, że nie jest się przedsiębiorcą i podatnikiem VAT czynnym. Jak to wygląda? Jak wystawić rachunek... ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Podbijam pytanie. Sama tego nie rozumiem tak do końca, a chciałabym spróbować.

   Usuń
 7. partnerem pp ceneo moze byc takze osoba fizyczna, wystarczy podesłac odpowiednie oswiadczenie - jest ono dostepne do pobrania w panelu partnera

  OdpowiedzUsuń